Блог - Рубікон

Львівська галерея мистецтв

lviv_galereya_potockih-1

пАдреса: м. Львів, вул, Стефаника, 3

У палаці Лозинського во Львові розгорнута найбільша в Україні картинна галерея. Ідея її утворення починається з кінця 19-ого сторіччя за ініціативою місцевої інтелігенції, які звернулися у Львівський магистрат. Ідею створення великої картинної галереї західноєвропейського мистецтва місцеве керівництво підтримало і у 1902 році були придбані перші експонати. Ними стали полотна славетних польських живописців. Але основу галереї склала колекція, яка була викуплена у цукрового магната з Волинської області і налічувала понад 2000 різних творів мистецтва, середний них 400 полотен мали високу ринкову вартість.
Зараз колекція налічує близько 60 тисяч експонатів серед них унікальні твори живопису, скульптури, графіки та декоративно-прикладного мистецтва, створені українськими та західноєвропейськими майстрами XIV - XX століть.
Приміщення, у якому розташована експозиція раніше належало львівському історику, колекціонеру Владиславу Лозинському. У залах можна побачити унікальні полотна Франсиско Гойї, Пітера Пауля Рубенса, Тиціана, роботи майстрів Німеччини, Польщі, Італії, Франції та Іспанії, Голландії, Угорщини та Чехії.
Перлиною колекції галереї мистецтв вважається картина «У лихваря» французького художника Жоржа де Латура. Одного з найбільш таємничих західноєвропейських майстрів. У світі збереглося всього 32 його твори і один знаходиться тут, у Львівській картинній галереї.

Сьогодні в її залах можна побачити роботи майстрів Італії та Іспанії, Голландії та Німеччини, Угорщини та Чехії, Польщі та Франції. Серед них унікальні полотна всесвітньо відомих художників Пітера Пауля Рубенса, Тиціана і Франсиско Гойї. Одним з найбільш об'ємних є відділ російського мистецтва, представлений картинами Іллі Рєпіна, Архипа Куїнджі, Івана Шишкіна, Михайла Врубеля та інших видатних живописців. Перлиною колекції Львівської галереї мистецтв вважається твір «У лихваря» одного з найбільш таємничих західноєвропейських майстрів - французького художника Жоржа де Латура. У всьому світі збереглося всього 32 його роботи, і одна з них знаходиться у Львівській картинній галереї.
У музеї також зберігаються твори декоративно-прикладного мистецтва різних країн: предмети меблів, зразки камінів, тканин і килимів, рідкісні вироби з китайського фарфору і Фландрийский гобелени.

Музей Становлення української нації
Київський академічний драматичний театр на Подолі

Читайте також:

 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.
Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Гість
Четвер, 29 жовтня 2020
Якщо ви бажаєте зареєструватися, будь ласка заповніть форми імені та ім'я користувача.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to http://rubikon.in.ua/

Категорії цікавого

Наші проекти
Наші проекти
Повідомлень: 2
Літопис України
Літопис України
Повідомлень: 21
Спадщина
Спадщина
Повідомлень: 3
Досвід
Досвід
Повідомлень: 3
Душа
Душа
Повідомлень: 13
Театри
Театри
Повідомлень: 1
Галереї
Галереї
Повідомлень: 1
Виставки
Виставки
Повідомлень: 5
Середовище
Середовище
Повідомлень: 1
Відпочинок
Відпочинок
Повідомлень: 6
Готелі
Готелі
Повідомлень: 1
Ресторани
Ресторани
Повідомлень: 1
Розважальні центри
Розважальні центри
Повідомлень: 1
Досягнення
Досягнення
Повідомлень: 2
Мій дім
Мій дім
Повідомлень: 1

Україна 69.6%Україна
Сполучені Штати 21.2%Сполучені Штати
Росія 3.7%Росія
Ірландія 2.6%Ірландія
Німеччина 0.5%Німеччина
Ізраіль 0.5%Ізраіль
Франція 0.5%Франція
Іспанія 0.5%Іспанія
Словаччина 0.5%Словаччина

Сьогодні: 16
Вчора: 11
Цього тижня: 29
Минулого тижня: 27
Цього місяця: 190
Минулого місяця: 13
Всього: 213505

Про Нашу Країну

Цієї країни не існує на карті.
Вона існує тільки у віртуальній реальності, у Вашій уяві або просто на цьому сайті. Ми запрошуємо Вас у наш уявний світ, тут зібране все найкраще - емоції, враження, уподобання. Змініть себе і світ зміниться навколо Вас. Долучайтеся, розповідайте, зробіть світ краще.

 

Адміністрація

Адреса: м. Київ

вул. Лютеранська 3,

Телефон: +38050 386 57 99

Email: info@rubikon.in.ua

Real time web analytics, Heat map tracking
© RUBIKON. All Rights Reserved. Designed By ONK

Пошук