Твоє життя, це твої рішення і твої дії!

Партійні списки

Image

та право висувати кандидатів. Українські партії мають жорстку вертикальну структуру, де всі працюють на лідера. Такі політичні утворення не знають що таке демократія, тому побудувати демократію в країні вони принципово не можуть. А Система підтримує і захищає таку ситуацію, затверджуючи певного змісту статути, де прописана жорстка вертикаль. Іншого змісту статут вам не затвердять.

Працюючі довгі роки у Верховній Раді, лідери втомилися їздити по округам і брехати. До того ж є вірогідність недостойної поведінки з боку виборців. Тому вони придумали систему списків. Першими у список ставляться дві, три популярні на сьогодення особи, вони їздять по округам, агітують виборців, а результатами користуються лідери і тих, кого вони відібрали за фінансовою ознакою. Політичні боси влаштували собі комфортні умови залишатися завжди на поверхні навіть у умовах виборів і виборних посад. Вони не дбають про країну, її розвиток, вони дбають про свої власні інтереси.

У 2019 році впровадивши вимогу, що кандидати на посаду народного депутата можуть бути тільки представниками від політичних партій, ми отримали ситуацію коли десять, ну хай двадцять осіб з сумнівною репутацією вирішують склад майбутнього парламенту, а виборці мають вибирати з цього лайна найкращих. Тому, як результат, 62% виборців не хочуть копатися в цьому лайні і не ходять на вибори.

Image

Це мабуть єдина партія, яка спробувала кинути виклик Системі, але у межах її правил. Нагадуєм, що закони тоді легітимні, коли їх підтримують громадяни країни. Якщо 62% виборців скажуть, що нам не подобається Виборчий кодекс, ми хочемо бачити в парламенті інших людей і вони мають бути представниками всього суспільства, а не обслуговувати олігархів. То наш голос почують всі, бо ми і є влада, тому або ми підтримуємо діючі правила, або пишемо свої, які нас влаштовують.

Зміни до Виборчого кодексу такі:

Порівняльна таблиця як було, як має стати. Червоним виділені текст змін.

Порядковий номер

Текст діючого Виборчого кодексу

Зміни у Виборчого кодексу

1.

Стаття 133. Основні засади виборів народних депутатів України

1. Вибори народних депутатів України (далі - депутати) здійснюються на засадах пропорційної системи за єдиними списками кандидатів у депутати у загальнодержавному виборчому окрузі, з яких формуються регіональні виборчі списки кандидатів у депутати (далі - загальнодержавний виборчий список, регіональні виборчі списки) від партій.

2. Право на участь у розподілі депутатських мандатів набувають партії, на підтримку регіональних виборчих списків кандидатів у депутати від яких у межах загальнодержавного округу подано п’ять і більше відсотків загальної кількості голосів виборців, які підтримали регіональні виборчі списки кандидатів у депутати від усіх партій у межах загальнодержавного округу.

Стаття 133. Основні засади виборів народних депутатів України

Вибори народних депутатів України (далі - депутати) здійснюються через самовисування кандидатів громадськими організаціями, профспілками, територіальними громадами, від політичних партій, але не за списками, а особисто у порядку, передбаченому цим Кодексом.

2

Стаття 154. Порядок висування кандидатів у народні депутати України

1. Право висування кандидатів у депутати реалізується виборцями через партії у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Стаття 154. Порядок висування кандидатів у народні депутати України

1. Право висування кандидатів у депутати реалізується виборцями через самовисування кандидатів громадськими організаціями, профспілками, територіальними громадами, від політичних партій, але не за списками, а особисто у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Коментарі відсутні

Пов'язані матеріали

Програмний законопроект

Програмний законопроект

Скасування грошових застав

Скасування грошових застав

Image