Твоє життя, це твої рішення і твої дії!

Самі себе обирають

Image

Виборці – це бутафорія для створення телевізійної картинки про демократію.

Почнемо з фальсифікацій на виборах, знайдемо джерело, яке їх породжує. Всі знають що вибори в Україні фальсифікуються, а правляча верхівка тільки імітує боротьбу з цим злом. Друкують бюлетені на спеціальному папері, нумерують їх, організовують охорону скриньок та приміщень, на виборах працює багато спостерігачів українських та закордонних, а фальсифікації все одно відбуваються. Чому? Все дуже просто. У нас немає незалежних виборчих комісій.

Image

Розглянемо, як формується Центральна виборча комісія. Згідно Конституції України, Стаття 85, повноваженя Верховної Ради України, належить:

… 21) призначення на посади та звільнення з посад членів Центральної виборчої комісії за поданням Президента України…»

Розумієте?... Пояснюю:

Президент України – це виборна посада і він підбирає склад членів ЦВК! А народні депутати, затверджують цей список, хоча вони також мають виборну посаду. Вдумайтеся! Ті, кого мають обирати, формують майбутню Центральну виборчу комісію!

Іншими словами лисиці доручили організувати охорону курятника. Як ви думаєте, чи всі кури залишаться у курятнику? Чи можна виборцям, тільки спостерігаючи за цим процесом, захистити «курей»?

У Законі про Центральну виборчу комісію уточняється, як саме відбувається дерибан місць у ЦВК між політиками, у Статті 6 про склад комісії та порядок формування: 

… 2. У поданні Президента України про призначення членів Комісії враховуються пропозиції депутатських фракцій і груп, утворених у поточному скликанні Верховної Ради України…

Посадові особи, які мають виборні посади в діючому керівництві держави, формують майбутню Центральну виборчу комісію.

Депутати впровадили цей пункт в законі, щоб впливати хоч якось на рішення Президента. Вони дбали не про державу, боролись не з фактом надповноважень Президента чи фальсифікацією на виборах, вони просто увірвали і для себе шматочок влади. Таке дріб’язкове «право на владу» діяло поки пропрезидентська фракція була мала і йому потрібно було домовлятися з іншими фракціями. А коли у нього стала більшість у Верховній раді, то домовлятися будь з ким вже зайве. Ті, хто приймав тоді закони зараз в опозиції до влади. А чому б не прийняти такі закони, щоб коли ти відійшов від справ, система працювала, країна квітнула і тебе поважали, а не кидали прокляття?

Image

Виборче злочинне угрупування.

Тепер подивимося, як формуються комісії нижчого рівня - окружні виборчі комісій. Цей момент прописаний у Виборчому кодексі України:

«Розділ XXV. ВИБОРЧІ КОМІСІЇ З ВИБОРІВ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ

Стаття 140. Утворення окружних виборчих комісій

…2. Суб’єктами подання кандидатур до складу окружних виборчих комісій (далі - суб’єкт подання) є:

1) політична партія, депутатська фракція якої зареєстрована в Апараті Верховної Ради України поточного скликання;

2) політичні партії - суб’єкти виборчого процесу, кандидати у депутати від яких зареєстровані у загальнодержавному окрузі…»

«Розділ XIV. ТЕРИТОРІАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ ВИБОРІВ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Стаття 84. Утворення окружних виборчих комісій

…2. Подання стосовно кандидатур до складу окружних виборчих комісій (по одній особі до однієї виборчої комісії від одного кандидата) вносяться кандидатами на пост Президента України, які зареєстровані у Центральній виборчій комісії…»

Ви тепер бачите, що фраза «самі організовують вибори і самі себе обирають» має дуже реалістичне законодавче підґрунтя. Той, хто формує виборчі комісії, персонально зацікавлений у фальсифікації результатів виборів на свою користь. А ви кажете, що закони не працюють! Закони дуже чітко працюють там, де треба захистити власний інтерес правлячої верхівки.

Що з цим робити?

Все дуже просто. У нас є чіткий план дій, який ми вам розкажемо детально. Але спочатку ми розкажемо кінцеву мету та що саме треба вважати перемогою на цьому етапі.

Image

Незалежні виборчі комісії

Це наше кермо для керування топ-менеджерами.

Треба внести правки до Закону про Центральну виборчу комісію (нові доповнення до статті виділено червоним, існуючі норми закону мають синій колір).

«Стаття 3. Незалежність Центральної виборчої комісії

1. Центральна виборча комісія є колегіальним державним органом, який здійснює свої повноваження самостійно, незалежно від інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб.

Комісія є незалежною від політиків, політичних партій та чиновників, які мають виборні посади.»

Наявність цієї фрази у законі про Центральну виборчу комісію, це величезний крок у бік демократії. Одним розчирком пера руйнуються фальсифікації на виборах. Створюються умови для чесних виборів, а значить для  вільного волевиявлення громадян. І цю роботу можуть виконати народні депутати під чутливим керівництвом В.О. Зеленського.

Хтось каже, що Зеленський – це обличчя нації, це символ боротьби, такого Президента ще в Україні не було. Він готовий до серйозних перетворень в країні. Для нас це дуже добре! Але це є піар особи Президента, який розкручений у ЗМІ. Ми вимагаємо від нього конкретних дій: поліпшення наших прав та свобод. А саме впровадити маленьке доповнення у Закон про Центральну виборчу комісію в статтю 3, пункт 1, фразу:

«Комісія є незалежною від політиків, політичних партій та чиновників, які мають виборні посади.»

Йому це зробити легко, у нього є всі повноваження і навіть більше, потрібне тільки бажання і наповнення телевізійного образу реальними вчинками. Це стане лакмусовим папером його істинних намірів. Хто він є? Диктатор, як  путін в ранньому періоді своєї кар’єри? Чи керівник держави, який дбає про свій народ і майбутнє України.

І цей крок доброї волі Зеленський має зробити до нових виборів в Україні. Показати всім і Народу України, і світовій спільноті, що він реально прагне демократії. А ми в наступній статті, розкажемо про наступні необхідні революційні зміни у виборчому законодавстві України.

А що ви думаєте про таку пропозицію? Чи підтримуєте ви нашу пропозицію? Чи підтримає наш Президент вимоги вільних українців? Пишіть, а ми будемо відповідати.

ВИДІЛЯЄМО НОВИНУ!

Другий фронт в Україні

Американці з партнерами відкривають другий фронт в середині України по боротьбі з корупцією. Наявність корупціонерів у вищих ешелонах влади, це гірше, ніж відкритий ворог на полі бою. Наші партнери сподіваються на підтримку з боку громадян України.

Image
Image

Ми побачили серію обшуків. Але просто відкрити справу на когось, корупцію не знищити. Це чергова імітація бурхливої діялності. Потрібне впровадження системних зміни з боку Зеленського. Він має над повноваження, як Президент, у нього більшість в парламенті, його підтримують західні партнери, у боротьбі з корупцією його підтримає Народ України. Він може побороти корупцію раз і на завжди за один місяць. Для цього потрібно створити реально незалежні гілки влади.

Для цього Президенту потрібно відмовитися від частини своїх повноважень і передати іншим. Такий крок вимагає мужності, громадської позиції. Цей крок круче, ніж "бо не втік". 

  • Передати право підпису законів Голові Верховної Ради, не займатися законотворчістю (або на загальних засадах, як громадянин України), не накладати вето на закони;
  • відмовитися від своїх представників у Конституційному суді, Нацбанку;
  • передати під юрисдикцію Верховної Ради Податкову службу та Міністерство юстиції;
  • не призначати Генерального прокурора;
  • не призначати голів Обласної державної адміністрації, затвердити цю посаду, як виборну.

Верховна Рада теж має поступитися своїми правами, бо втручання у справи виконавчої гілки влади не дає Президенту ефективно керувати господарством країни. Також у парламенті треба створити противагу Коаліції і завантажити роботою меншість, яка гроші отримує і нічого не робить, бо не має повноважень. Тому Верховна Рада 

  • Не призначає Кабінет Міністрів. За склад Кабміну і його роботу відповідає Президент самостійно перед виборцями.
  • Меншість Верховної Ради призначає Генерального прокурора, Міністра Міністерства юстиції, Голову Рахункової палати, Голову Антимонопольного комітету. Меншості доручаються контролюючі функції парламенту.

Коментарі відсутні

Пов'язані матеріали

Пропорційна та мажоритарна системи.

Пропорційна та мажоритарна системи.

Фільтри для кандидатів

Фільтри для кандидатів

Image