СУДОВА

СУДОВА СТРУКТУРА - СУДИ

ВИЩОГО РІВНЯ

Верховний,  Конституційний

верховенство права - їхня мета, особиста відповідальність суддів перед законом - це загальна вимога.

ДЕРЖАВНОГО РІВНЯ

по правам людини, по військовим злочинам.

держава захищає наші права, не посягає на наші свободи. Цей кордон охороняють судді.

ОБЛАСНОГО РІВНЯ

апеляційний, з економічних злочинів, з кримінальних злочинів.

вузька спеціалізація - це вимога часу на детальні фахові знання.

РАЙОННОГО РІВНЯ

адміністративний, господарський, загальний.

не буває неважливих справ, буває безвідповідальність суддів, яка гірша за злочин. 

ЙДЕТЬСЯ ПРО 

01. НЕЗАЛЕЖНІСТЬ.

Той хто приймає рішення про призначення судді на посаду, той впливає на справедливість у державі. Справедливість не можна купувати за гроші. Вона або є, або її немає. Єдиним джерелом справедливості може бути народ. Тому в нашій країні кандидатів на посаду судді пропонують всі  - і Вища кваліфікаційна комісія суддів, і ректори ВУЗів, дехто сам себе пропонує, але рішення про призначення на посаду приймає народ.

Якщо народ прийняв рішення, то це не означає, що випав джекпот, його треба буде підтвердити ще два рази (критерії оцінки прописані заздалегідь) і тільки після тривалих іспитів суддя може отримати пожиттєвий захист, перехід на новий рівень без виборчої процедури, але попередні заслуги не дають імунітету від відповідальності самого судді перед законом. За цим пильно слідкує Прокуратура.

02. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Суддя є державний чиновник, який приймає рішення чи виконанний закон підсудним чи ні. А чи виконує сам суддя закони? Хто його контролює?

У нашій країні прокуратура слідкує за виконанням законів державними службовцями всіх гілок влади і на всіх рівнях, у тому числі суддій.

Державним обвинувачувачем у суді виступає не прокурор, а атторней. Бо прокурор не може неупереджено представляти у суді державу, як сторону обвинувачування, так і слідкувати за правовими діями суддів.

Щоб сторона обвинувачення була незалежна і неупереджена, посада атторнеїв виборча і немає владної вертикалі. Атторнеїв вибирає кожне місто, кожна область. 

Генеральний атторней є представником країни у міжнародних стосунках і обирається з числа атторнеїв країни.

03. СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ

Справедливі судові рішення - це один з стовпів  держави, яка розвивається. Складне сучасне життя країни вимагає фахових рішень з різних питань. Не може суддя однаково кваліфікованно виносити рішення по війсковим злочинам, по порушенню прав людини та по господарським питанням.

Тому зараз, як ніколи, стоїть гостро питання про вузьку спеціалізацію суддів. Саме тому у нашій країні діють спеціалізовані суди.

Якщо є пропозиції по удосконаленню системи правосуддя, надсилайте листи, ми будемо вдячні.

04. СУД ПРИСЯЖНИХ.

«При будь-якому кримінальному переслідуванні обвинувачений має право на негайний і публічний суд неупереджених присяжних тої області чи округу, раніше встановленого законом, де було скоєно злочин, а також у цивільних справах».
У судах державного та обласного рівня немає абсолютного права відмовитися від суду присяжних. За нашими законами, тільки якщо сторона обвинувачення та суд погодяться, обвинувачений може відмовитися від суду присяжних.

Процедура відбору присяжних
Суд звертається з заявою у виборчу комісію округу про надання списку присяжних для ведення справи. Виборча комісія випадковим чином вибирає імена громадян із списків зареєстрованих виборців та людей з водійськими посвідченнями, які проживають у цьому окрузі. До потенційних присяжних засідателів направляється форма для їх попередньої оцінки, де необхідно відповісти на питання про громадянство, інвалідність, здатність розуміти українську мову, і чи є у них будь-які інші умови, що не дозволяють їм бути присяжним засідателем. Якщо вони вважаються кваліфікованими, то видається наказ про їх зарахування до списків присяжних.

Кваліфікації, яким особа повинна відповідати, щоби бути присяжним у державному чи обласному суді:
- бути громадянином країни;
- бути не молодшим 18 років;
- проживати у судовому окрузі не менше одного року;
- достатньо володіти українською мовою, щоб заповнити кваліфікаційну форму
присяжного;
- не мати дискваліфікованого психічного або фізичного стану;
- у даний час не підлягати покаранню до позбавлення волі на строк більше
одного року;
- ніколи не бути засудженим за злочин (крім випадків, коли права громадян
були відновлені на законних підставах).

Існує три групи людей, які звільняються від служби присяжних:
1) члени збройних сил на активній службі;
2) працівники пожежної служби та поліції;
3) службовці обласних, державних або місцевих органів влади.

Суди присяжних розрізняються за трьома видами судів присяжних: велике
журі (у кримінальних справах), мале журі (у кримінальних справах) та cуди
присяжних у цивільних справах.

Велике журі. Велике журі вирішує, чи достатньо доказів (чи існує «достатня підстава»), що особа скоїла злочин, щоб посадити її на лаву підсудних. Якщо велике журі вирішує, що доказів достатньо, особі буде пред'явлено звинувачення. Велике журі має у своєму складі 16-23 членів та його судочинство не є відкритим для громадськості.

Мале журі. Це суд присяжних, що розглядає справу по суті, застосовується у кримінальних справах. Мале журі відповідальне за вирішення питання про винуватість або невинуватість обвинуваченого у порушенні закону в конкретних справах. Журі складається з 6-12 членів і їхні наради є таємними. Рішення малого журі є вердикт, визначає, чи є особа винною, чи ні.

Суди присяжних у цивільних справах. В усіх позовних провадженнях, заснованих на загальному праві, де оспорювана сума позову перевищує 500 грн, зберігається право на суд присяжних; жоден факт, розглянутий присяжними, не може бути переглянутий будь-яким судом країни інакше, ніж відповідно до норм загального права.

Права та обов'язки присяжних:
- Людина, яка отримала виклик до суду в якості присяжного, обов’язково має
відвідати судове засідання.
- Присяжні не повинні запізнюватися, завжди сидіти на одному місці та уважно стежити за судовим процесом.
- Присяжні не повинні ні з ким обговорювати судову справу під час судових розглядів та судових засідань.
- Присяжні не повинні використовувати соціальні медіа для обговорення судового процесу або висловлювати будь-які погляди під час розгляду справи.
- Присяжні повинні намагатися уникати і ніколи не дозволяти медіа впливати на їх рішення під час розгляду справи.
- Під час судового розгляду справи не дозволено переглядати, читати, слухати новини, що стосуються справи чи суду.

Відповідальність за невиконання обов’язків.
Особа, яка подається до складу журі, повинна сумлінно виконувати свій обов’язок та відвідувати судові засідання. Не відвідування судового розгляду технічно не є незаконним, якщо це сталося лише один раз. Людина, яка пропустила судовий розгляд, просто розміщується у відбірковій базі та викликається іншим разом. Однак, свідоме ігнорування обов’язку присяжного без пояснення призведе до суворих покарань, які можуть включати накладання штрафу або тюремне ув'язнення за неповагу до суду.

Захист та гарантії присяжних
Заборона на фотографування присяжних і публікацію їх імен та адрес.
В складних справах з метою позбавлення тиску, присяжних ізолюють від суспільства в окремому готелі.
Тиск на присяжних або їх підкуп – кримінальна відповідальність.
Розгляд і обговорення справи для винесення рішення присяжними відбувається в ізольованій кімнаті зі зручностями без судді і без інших присутніх. Всі питання вирішуються в письмовому вигляді до судді лише через судового пристава, який знаходиться за межами кімнати. Відповіді суддя узгоджує зі сторонами процесу.
Перед обговоренням присяжні обирають голову для забезпечення порядку, рівності обговорення і письмового формулювання вироку на спеціальному бланку, після прийняття одностайного рішення.
Робота присяжних є оплачуваною.
Присяжним сплачують 500 грн на день. Якщо суд триває більше 10 днів, то присяжні отримують платню у 700 грн за день (мале журі) та 700 грн на день після 45 днів роботи на великому журі. Присяжним також відшкодовуються транспортні витрати та плату за паркування. Присяжні також отримують грошову допомогу, яка покриває їхнє харчування та проживання, якщо вони
зобов'язані залишатися на ніч.
Забороняється роботодавцям залякувати, звільняти або тиснути на працівників, якщо ті пропускають робочий день через обов’язок бути присяжним у суді, але вони не зобов'язані платити їм заробітну платую.

Про Нашу Країну

Цієї країни не існує на карті.
Вона існує тільки у віртуальній реальності, у Вашій уяві або просто на цьому сайті. Ми запрошуємо Вас у наш уявний світ, тут зібране все найкраще - емоції, враження, уподобання. Змініть себе і світ зміниться навколо Вас. Долучайтеся, розповідайте, зробіть світ краще.

 

Адміністрація

Адреса: м. Київ

вул. Лютеранська 3,

Телефон: +38050 386 57 99

Email: info@rubikon.in.ua

Real time web analytics, Heat map tracking
© RUBIKON. All Rights Reserved. Designed By DIGIONK

Пошук