Статті

Виділене 

А давайте скасуємо посаду Президента!

SkasPrezident_1-min

Ми, українці, чітко не сформулювали, не написали, що нам НЕ подобається у діючій системі. Ми не розуміємо наслідки цього кроку в майбутньому. Але нам прийшла така думка і ми готові діяти. В результаті ми отримаємо чергову халепу і будемо звинувачувати буть-кого, крім себе, бо нам просто ліньки було зробити роботу над помилками минулих 30-ти років. Легше діяти навмання, бо може нарешті влучимо у ціль або раптово знайдемо людину, яка все зробить замість нас. Хибний шлях в обох випадках.

Досвід останніх 30-ти років показав, що кожна дія “навмання” приводила тільки до погіршення ситуації в країні, бо ті, хто впроваджував “новітнє”, діяли у своїх власних, корисних інтересах і красиво маніпулювали думкою виборців. В результаті таких перетворень ми отримали реально найкращу країну, тільки не уточнили для якої верстви населення. Хто ці обрані?

Перш, ніж щось скасовувати, треба провести аналіз того: що ми маємо, що вносить негатив у наше життя і чого ми прагнемо отримати в результаті перетворень. 

Всі українці прагнуть стабільності, прогнозованності і розвитку. Тому не нормально, коли після перевиборів Президента, країну дуже лихоманить. Деякі виборці не подумавши, роблять висновок, що у всьому винна демократія. 

Що відрізняє українську демократію від інших і як позбутися негативних речей?

 

  1. Як правило, передвиборчі обіцянки кандидата не співпадають з його діяльністю на державній посаді. Це стосується всіх і Президентів, і депутатів. Кандидати давно вже зрозуміли, що брехня є ключем до вищої державної посади. А що суспільство? У суспільства немає важелів впливу на посадовців, які не виконали свої передвиборчих обіцянок, немає механізму виразити свою незгоду з кандидатурами навіть у момент голосування. 

Рішення: треба впровадити механізм відповідальності кандидата за свої передвиборчі слова в момент, коли він вже отримав державну посаду. Для цього потрібна чітка фіксація планів та прагнень кандидата, строки виконання і … відповідальність, яку він готовий понести, за невиконання. Документ повинен мати ЮРИДИЧНУ силу, а виборці безпосередній вплив на строк прибування чиновника на посаді. Такі важелі впливу можуть бути прописаними тільки у Виборчому кодексі та оформленні у вигляді угоди між виборцями і кандидатами, назвати, наприклад, “программа-зобов'язання”. Тоді всім буде зрозуміло “що? де? коли?” і чим це повинно закінчитися у разі невиконання. 

2. У вимогах до персони кандидата ми маємо тільки вік і грошовий кандидатський внесок. Якщо врахувати, що українському бізнесу 30 років і чесність зароблених грошей олігархами викликає великий сумнів. Сподіватися на їхню совість, честь і клопотання про добробут держави - марно.

В Україні абсолютно всі посади мають вимоги щодо фаху, досвіду роботи, особистих якостей кандидата, проводяться кастинги, випробування,  але все це НЕ стосується вищих державних посад таких, як Президент, народні депутати, мер, депутати міської ради.

Рішення: треба змінити систему відбору на керівні державні посади і створити дієвий механізм відкликання виборцями чиновників з їхніх посад, якщо призначення виявилося невдалим, помилковим. “Прив'язати” діяльність чиновників до судження виборців. Впровадити такі зміни можна тільки через Виборчий кодекс.

3. Президент України має занадто багато повноважень, хоча жоден з українських Президентів цього не визнавав, а навпаки всі скаржилися, що недостатньо. 

А що на це пропонують українці? - Скасувати взагалі посаду Президента. 

Хибна думка. Розумієте, функції, які зараз виконує Президент, нікуди не дінуться, їх просто передадуть у підпорядкування  Верховній Раді і створять там ту ж саму структуру. Відбудеться концентрація влади, тільки в іншому місці. Українці від цього нічого не виграють, бо ми однаково не впливаємо ані на Президента, ані на народних депутатів.  А з народними депутатами ситуація ще гірша. 

У статті 80 Конституції України чітко записано, що народні депутати НЕ несуть юридичної відповідальності за прийняті закони… у тому числі за злочинні для суспільства закони. Уявляєте цим людям дати диктаторські повноваження? Може десь в світі щось і працює, але не в українських реаліях. Просто бездумно руйнувати не можна! Враховуючи, що вони (українські політики) думають і готуються, а НАРОД не думає і діє на емоціях, то про наслідки цього кроку, враховуючи попередній 30-річний досвід, страшно подумати.

Рішення: треба не анулювати посаду Президента, а зняти з нього частину повноважень, створити дійсно незалежні гілки влади і перерозподілити між ними його повноваження. Такі зміни можна впровадити через Конституцію України.

4. Українців турбує безвідповідальність чиновників на керівних державних посадах. Джерело цієї проблеми криється в тому, що був скасований розділ VІІ Конституції України “ПРОКУРАТУРА” і впроваджена норма, що Президент пропонує кандидатуру на посаду Генерального прокурора. У всьому світі прокуратура слідкує за виконанням законів чиновниками, крім України. В Україні створений “рай” для злочинних дій чиновників. (Це є відповідь для кого Конституція найкраща у світі) Українська прокуратура є беззубою акулою. Їй залишили тільки функції обвинувачення в суді.  А оскільки  Генеральний прокурор завжди людина Президента, то і Президент, і його команда опинилися НАД законом, ПОЗА законом. Наслідки самі спостерігаєте щоденно. Президентів міняємо, а суть залишається та сама.

Рішення: посада Генерального прокурора має бути виборча. Жоден чиновник не має права контролювати цього посадовця. А тепер згадайте, хоч одного кандидата, який би пропонував виборцям відновити розділ VІІ Конституції України і віддати контроль перш за все над собою Прокуратурі… Ось ВАМ і відповідь на всі наші негаразди. Коли знаєш джерело проблеми, то знаєш і як з ним боротися.

Щоб впровадити контроль суспільства над чиновниками, 

перший крок -  це написання і впровадження нового Виборчого кодексу через всеукраїнський референдум, щоб привести на керівні посади гідних фахівців;

другий крок - це, коли буде встановлений контроль над чиновниками, спонукати їх до створення дієздатної системи керування країною.

З проектом нового Виборчого кодексу можна ознайомитися тут.

 

P.S.:

Будьте пильними, ці статті читають і політики. Вони майстри по перекручуванню та паплюженню змін, які ущільнюють їхні права і збільшують права виборців. Не дайте себе ошукати ще раз. Приймайте активну участь в написанні і вивченні проекту нового Виборчого кодексу, тоді ви будете знати всі нюанси і тонкощі, будете знати за що треба боротися. 

Вашими хаотичними, необдуманими, емоційними кроками успішно користуються політики. На відміну від ВАС, вони чітко прораховують наслідки для себе і маленька правка у проекті може нівелювати його загальну дію, як це вони вже зробили з українською  Конституцією. Якщо ви прагнете успіху беріться за справу самостійно, не довіряйте її нікому, тим більше професійним брехунам…

Якщо ВИ підтримуєте наші ідеї пишіть на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Феномен соціального схвалення
 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.
Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Гість
Субота, 01 жовтня 2022
Якщо ви бажаєте зареєструватися, будь ласка заповніть форми імені та ім'я користувача.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://rubikon.in.ua/

ukbeenkalvplru

Політика

Президент
Президент
Повідомлень: 23
Бізнес
Бізнес
Повідомлень: 3
Виборча система
Виборча система
Повідомлень: 15
Гілки Влади
Гілки Влади
Повідомлень: 11
Конституция
Конституция
Повідомлень: 4
Реформи
Реформи
Повідомлень: 9
Спілка виборців
Спілка виборців
Повідомлень: 7

Категорії цікавого

Наші проекти
Наші проекти
Повідомлень: 2
Літопис України
Літопис України
Повідомлень: 21
Спадщина
Спадщина
Повідомлень: 3
Досвід
Досвід
Повідомлень: 3
Душа
Душа
Повідомлень: 14
Театри
Театри
Повідомлень: 1
Галереї
Галереї
Повідомлень: 1
Виставки
Виставки
Повідомлень: 5
Середовище
Середовище
Повідомлень: 2
Відпочинок
Відпочинок
Повідомлень: 6
Готелі
Готелі
Повідомлень: 1
Ресторани
Ресторани
Повідомлень: 1
Розважальні центри
Розважальні центри
Повідомлень: 1
Досягнення
Досягнення
Повідомлень: 2
Мій дім
Мій дім
Повідомлень: 1
Сполучені Штати 47.8%Сполучені Штати
Україна 43.3%Україна
Польща 2%Польща
Чехія 1.2%Чехія
Німеччина 1%Німеччина
Англія 1%Англія
Росія 0.5%Росія
Греція 0.5%Греція
Туреччина 0.5%Туреччина
Бельгія 0.5%Бельгія

Вчора: 12
Цього тижня: 56
Минулого тижня: 163
Минулого місяця: 416
Всього: 223602

Про Нашу Країну

Цієї країни не існує на карті.
Вона існує тільки у віртуальній реальності, у Вашій уяві або просто на цьому сайті. Ми запрошуємо Вас у наш уявний світ, тут зібране все найкраще - емоції, враження, уподобання. Змініть себе і світ зміниться навколо Вас. Долучайтеся, розповідайте, зробіть світ краще.

 

Адміністрація

Адреса: м. Київ

вул. Лютеранська 3,

Телефон: +38050 386 57 99

Email: info@rubikon.in.ua

Real time web analytics, Heat map tracking
© RUBIKON. All Rights Reserved. Designed By DIGIONK

Пошук