Статті

"Гра престолів"

"Гра престолів"

“Гра престолів” - весь фільм присвячений боротьбі за владу і пов’язаних з цим подій. У фільмі дуже реально відобразили психологічні образи героїв, їхні реакції на події, чим викликали незадоволення глядачів через те, що померло багато улюблених героїв і немає “happy end”. Дуже цікаво проаналізувати цей фільм у світі боротьби за владу проектуючи на українські реалії.

Наприклад, одна з головних героїнь, Дейнеріс Таргарієн (мати драконів), починає свою боротьбу за залізний трон зі звільнення рабів, а закінчує тим, що не хоче помилувати вже переможених мешканців столиці. Вона благає Джона Сноу збудувати разом з нею новий світ і всіх, хто буде пручатися цьому, вона буде знищувати. Таким чином, Дейнеріс з первинними щирими поривами душі про свободу і рівні права для всіх, поступово перетворюється на жорсткого диктатора з нетерпимістю до тих, хто стає на її шляху до створення світу, яким вона його бачить. 

Влада, відчуття сили і переваги над іншими змінює її прогресивний образ на протилежний. У фільмі яскраво демонструється перетворення людини, яка має на початку шляху до влади передові ідеї, прагне прогресу, а потім, коли вона отримує владу, бачить навколо послужливе оточення, силу своєї влади, поступово звикає до цієї ролі, їй подобається такий стан речей, а згодом вона відкриває остаточно свою сутність. Справжній внутрішній світ цієї особи може кардинально відрізнятися від того образу, з яким вона йшла до влади. Наступною метою людей опинившихся на вершині влади стає затвердження і зберігання своїх владних позицій, а згодом передача їх у спадок своїм дітям.

Згадайте всіх наших Президентів до виборів і після. Недарма всі звертають увагу на те, що тільки патріот, реформатор, прогресивний діяч потрапляє на Банківську, його наче зачаровують і він перетворюється на звичайнісінького диктатора, що мріє, як зберегти свою владу назавжди… Така президентська мета в Україні має певні наслідки. Як тільки Президент починає дивитися у цей бік, він відразу отримує під зад коліном і все починається з початку, з чергового патріота-реформатора.

В кінці серіалу всі нащадки престолу загинули. Збираються глави шляхетних будинків Вестеросу і починають думати кому віддати владу над сьома королівствами.

Семвел Тарлі пропонує, щоб короля вибрав народ, чим викликав щирий регіт володарів шляхетних будинків. “Може мого собаку запитаємо, кому володарювати?”

А чи в Україні ми маємо кординальні відмінності від ситуації у кіно? Ні! У нас так само.

Вся влада сконцентрована у руках олігархів та крупних бізнесменів. Самі багаті “дома” вирішують хто буде правити в Україні. Тільки вони це роблять більш віртуозно, проводячи псевдо вибори, а НАРОД використовують, як рулетку у казино, яка вкаже кому правити наступні 5 років. НАРОД вибирає тільки з тих осіб, кого запропонують володарі багатих “домів” і ніяк не інакше. Вони все зробили, щоб на верхівку владної піраміди потрапляли тільки їхні представники і повністю ізолювали НАРОД від цього процесу, мало того, вони продовжують цю систему удосконалювати.

А що в серіалі робить народ?

Рабів зненацька звільнили від рабства. Вони не знають що робити, деякі благають Дейнеріс дати дозвіл повернутися назад до свого господаря. Це природньо! Бо це не була їхня мрія, за яку вони боролися. Їм свобода впала зненацька на голову. Вони морально не були готові до свободи, до звільнення, тому не оцінили важливості цієї події.

Подібна ситуація трапилася з радянськими українцями. Дехто боровся за свободу, мріяли про неї, а декому вона впала просто на голову і вони не знали що з нею робити. Їх по факту виштовхнули з зони комфорту. Їсти їм давали, хай олів’є на Новий рік, але ж було; хай не модно, але ж одягалися; хай через 25 років, але мали безкоштовне житло, безкоштовну медицину і навчання.

А були інші, які опинилися при влади, створили закони, завдяки яким вони особисто розбагатіли і стали олігархами (бізнес+влада). Основою їхнього бізнесу став дерибан державного бюджету. Так почалося розшарування українського суспільства.

Наша держава утворилася не в процесі боротьби бідних за свої права і свободи, а у затверджені влади розбагатівших осіб. Спочатку вони просто були більш кмітливі і опинилися при владі, потім розбагатіли використовуючи державні ресурси, владні повноваженні, зв’язки, а згодом стали наступати на свободи інших, довірливих співвітчизників, яких вони законно пограбували перед цим:

- прибрали в законі про вибори графу “проти всіх” і поріг явки виборців. Іншими словами, кого б не запропонувала влада, за того треба голосували, іншого шляху немає, немає місця для вільнодумства. Анестезією для впровадження цього закону слугували дуже гарні гаслами про економію державних коштів, політично неактивного населення, тощо.

Результат: отримали вибори без вибору.

- Потім ввели новий закон про вибори, за яким у владу можуть потрапляти тільки представники політичних партій (власниками, який є олігархи та їхнє оточення). Анестезією стало зменшення впливу олігархів на Верховну Раду, щоб не могли протягувати по мажоритарці своїх водіїв і коханок у законодавчий орган країни, тощо.

Результат: отримали диктатуру політичних партій.

- Планується наступний крок: зробити двох палатний парламент, під приводом відділити “політиків” від “господарників”! І цим самим остаточно вказати “собаці на собачу будку”. Як працює двох палатний парламент з пост радянською спадщиною, можна подивитися на росію, на їхню Думу, на народ і все стане зрозумілим. Один з пропагандистів цієї ідеї є Медведчук.

Результат: отримаємо правлячу касту (на зразок суддівської), яка буде розпоряджатися країною як заманеться. Народ стане абсолютно безправним, хіба що не кріпаками.

Саме погане, що цю ідею щиро підтримують деякі герої Майдану, які дивляться на США, але не розуміють, що наша законодавча база і структура керування державою далека від цієї країни. Наша система ближче до нашого ворога, росії. І швидше ми перетворимося на диктаторську росію, ніж на демократичні США.

Які висновки можна зробити з перегляду цього фільму:

1. Одноосібне довге правління завжди призводить до диктатури, з якими би чистими думками людина не боролася за владу. Недарма Черчилль сказав, що найгірша з форм правління є демократія, але нічого кращого людство поки що не вигадало.

2. Демократичну державу може збудувати НАРОД, якщо він вільний в душі, в голові, всередині. Якщо люди сперечаються про те, хто краще Порошенко чи Зеленський, це раби, це не вільні люди, їм потрібний політичний поводир. Вони не готові бути владою і керувати державою.

3. Ті хто здатні стати владою, вільні душею і серцем, у вас два шляхи:

або ви дієте, як Дейнеріс Таргарієн (мати драконів) і згодом перетворюєтеся на диктатора, насаджуєте вогнем і мечем щасливе майбутнє громадянам своєї країни,

або ви працюєте з НАРОДОМ, з його свідомістю, показуєте правильний шлях і розповідаєте чому саме він приведе до свободи і рівних можливостей для всіх громадян, показуєте теоретично, які дії і до чого можуть привести НАРОД. Без масової народної підтримки змін не буде, як би хто не ганьбив своїх співвітчизників.

Пам’ятайте! Разом МИ - сила! Голосування за діючого Президента, показало, якщо діяти разом і в один бік, то можна все змінити. Поки МИ знаходимо приводи сваритися і не слухати один одного, МИ слабкі і вразливі для наших ворогів. А олігархи нам не друзі!

Вишенькою на тортику стала моя розмова з героєм Майдану:

- Ви хто? Яка сотня?

- Я українка. Я не була в сотні, але це нічого не міняє.

- Як не міняє?

- Поки ви боролися на полі боя, я думала про те, як реально змінити владу. Ми діяли в одному напрямку, але у нас немає контакту. Треба бути не дурною силою в руках олігархів, а розумною силою НАРОДУ.

- Народ!!?? У нас є Наукова Сотня. Науковці. Перевірені в боях. Решта нас не цікавить.

Хочу сказати, що ці люди вже програли. Вони пішли по шляху Дейнеріс Таргариум. Бо тільки весь НАРОД є сила і мудрість. Це і є демократія, коли важлива думка кожного. Тільки разом можна перемогти і щось гарне збудувати.

А розділити на своїх і решту, роз’єднувати людей, сваритися - це хибний шлях, це шлях до перемоги ворога або олігархів.

На даному етапі головними завданнями є:

  • шукати те, що нас об’єднує,
  • не дати негідникам від влади позбавити нас наших прав і свобод,
  • розпочати боротьбу за право на владу.
Коротко про досягнення маршів Саакашвілі.
Чому не перемагає справедливість в Україні?

Читайте також:

 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.
Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Гість
Середа, 28 вересня 2022
Якщо ви бажаєте зареєструватися, будь ласка заповніть форми імені та ім'я користувача.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://rubikon.in.ua/

ukbeenkalvplru

Політика

Президент
Президент
Повідомлень: 23
Бізнес
Бізнес
Повідомлень: 3
Виборча система
Виборча система
Повідомлень: 15
Гілки Влади
Гілки Влади
Повідомлень: 11
Конституция
Конституция
Повідомлень: 4
Реформи
Реформи
Повідомлень: 9
Спілка виборців
Спілка виборців
Повідомлень: 7

Категорії цікавого

Наші проекти
Наші проекти
Повідомлень: 2
Літопис України
Літопис України
Повідомлень: 21
Спадщина
Спадщина
Повідомлень: 3
Досвід
Досвід
Повідомлень: 3
Душа
Душа
Повідомлень: 14
Театри
Театри
Повідомлень: 1
Галереї
Галереї
Повідомлень: 1
Виставки
Виставки
Повідомлень: 5
Середовище
Середовище
Повідомлень: 2
Відпочинок
Відпочинок
Повідомлень: 6
Готелі
Готелі
Повідомлень: 1
Ресторани
Ресторани
Повідомлень: 1
Розважальні центри
Розважальні центри
Повідомлень: 1
Досягнення
Досягнення
Повідомлень: 2
Мій дім
Мій дім
Повідомлень: 1
Сполучені Штати 49.6%Сполучені Штати
Україна 42.5%Україна
Польща 2%Польща
Чехія 1%Чехія
Німеччина 1%Німеччина
Англія 0.7%Англія
Росія 0.7%Росія
Греція 0.5%Греція
Бельгія 0.5%Бельгія
Словаччина 0.2%Словаччина

Вчора: 10
Цього тижня: 18
Минулого тижня: 163
Цього місяця: 372
Минулого місяця: 118
Всього: 223564

Про Нашу Країну

Цієї країни не існує на карті.
Вона існує тільки у віртуальній реальності, у Вашій уяві або просто на цьому сайті. Ми запрошуємо Вас у наш уявний світ, тут зібране все найкраще - емоції, враження, уподобання. Змініть себе і світ зміниться навколо Вас. Долучайтеся, розповідайте, зробіть світ краще.

 

Адміністрація

Адреса: м. Київ

вул. Лютеранська 3,

Телефон: +38050 386 57 99

Email: info@rubikon.in.ua

Real time web analytics, Heat map tracking
© RUBIKON. All Rights Reserved. Designed By DIGIONK

Пошук