Статті

Верховна Рада України

Верховна Рада України

Верховна Рада - це вищий законодавчий орган України. Це свята святих законотворчості. Це 450 українців, яким вручили мандат довіри від кожних 175 тисяч людей різних куточків України. Вони мають депутатську недоторканість; приймають та змінюють закони, але не несуть за це юридичної відповідальності згідно Конституції України, стаття 80.

Водій тролейбусу несе відповідальність за своїх пасажирів, а  450 депутатів, за плечима яких понад 42 млн українців, не несуть відповідальності за свої рішення. Коли козака Гаврилюка спитав журналіст, як ви могли прийняти такий закон: «Як, як? Нажав кнопку тай проголосував.» А йому що, як з гуся вода!

 

депутати верховної ради не несуть юридичної відповідальності за прийняті закони

Зазвичай, коли Українці більшістю обирають Президента, то вони голосують і за його партію. Тому більшість у парламенті формується на базі пропрезидентської партії і Голова Верховної Ради людина Президента. Інші борються за головування в постійних комісіях. Таким чином Верховна Рада стає залежною від Президента, можна приймати любі закони. Президент може виступати з законодавчою ініціативою та впливати термін розгляду проекту закону. Свої проекти прискорювати, а опозиційні затримувати за допомогою пропрезидентського Голови та бюрократичного апарату Верховної Ради.

Для меншості залишається тільки блокувати трибуну, виступати з палкими промовами на трибуні або на телебаченні. Якщо меншість не буде приходити на роботу, то ніхто цього не помітить, бо від них нічого не залежить. Ось такий ми маємо Парламент. В ньому або всі «за» політику Президента, або ти ніхто.

Цю ситуацію можна виправити, якщо виборці, прості українці будуть знати, що робити.
Якщо Президент в Україні – це Виконавча влада, то Меншість у Верховній Раді - це законна противага Владі. Якщо парламентську Меншість наділити повноваженнями, то це буде добрий важіль для продії правлячої верхівки.

рахункова палатаОсновні бої розгортаються навколо розподілу Державного бюджету. Верховна Рада приймає бюджет Більшістю. Його правильне використання контролює Рахункова палата, яка підпорядковується Верховній Раді. Тепер увага! Більшість голосує за бюджет, а потім більшість голосує за Голову Рахункової палати. Потім виникає ситуація, коли зовсім випадково після зняття Романа Магути по рішенню суду за махінації з державним житлом, Головою Рахункової палати обирають депутата з БПП Валерія Пацкана... На подробицях про стан Розрахункової палати ми зупинимося окремо, пізніше. Це святая святих для наших можновладців. Самі розумієте, це контроль за витраченими бюджетними коштами.

Ситуація, коли той хто у Верховній Раді приймає рішення про бюджет, сам себе контролює. Це не правильно! Голову і дев’ять членів Палати повинна обирати парламентська Меншість. По-перше їхня взаємна «любов» один до одного буде творити дива. По-друге, парламентська Меншість набуває ваги і поваги з боку суперників.

національний банк україни

Взагалі всі контролюючі функції передати Меншості, тобто

  1. Обирати Голову Рахункової палати.
  2. Обирати ЦВК.
  3. Обирати Генерального прокурора.

Така ж історія з Національним банком України. Згідно ст. 8 Закону України «Про Національний банк України» до органів управління НБУ належать Рада Національного банку і Правління НБУ.

Голова ради НБУ обирається членами Ради НБУ на термін три роки (ст. 12). До складу Ради входять 14 членів (з 2015 року - 9), 7 з них призначає президент України, включаючи Главу НБУ, який затверджується Верховною Радою України за поданням президента України. Глава НБУ призначається на семирічний термін (ст. 18). Інших 7 членів Ради НБУ призначає ВРУ. 

рада нбуСтаття 16 того ж закону регламентує порядок формування Правління НБУ. Очолює Правління Голова НБУ. Кількісний та персональний склад затверджується Радою НБУ за поданням Голови НБУ. Заступники Голови НБУ входять до складу Правління за посадою.

Якщо врахувати, що парламентська Більшість пропрезидентська, то Нацбанк повністю контролює Президент. Щоб урівноважити Гілки влади  склад Ради НБУ треба переформувати наступним чином: Голову НБУ та п’ять членів Ради обирає парламентська Меншість. Чотири членів Ради – парламентська Більшість і п’ять членів Ради – Президент.
Але щоб Виконавчу владу зробити дієздатною, в особі Президента треба, щоб Кабмін формував тільки Президент і ніс за нього повну відповідальність аж до імпічменту. Контроль за діяльністю Президента покладається на кого? Звичайно на Парламентську меншість, яка може ініціювати, голосувати за створення спеціальної тимчасової комісії за імпічмент Президента. За імпічмент голосує весь Парламент, а за слідчу комісію тільки Меншість.

Збір податків та таможню також треба передати під контроль Верховної Ради. Виконавча влада не повинна наповнювати Державний бюджет, бо вона його витрачає. Наповнення Бюджету та контроль за використанням його повинна нести Верховна Рада. За наповнювання - Більшість, За контроль - Меншість.

Обговорити Тему на Форумі

 
 
 

 

 

 

 
Референдум 2000 року
5 стаття Конституції України

Читайте також:

 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.
Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Гість
Субота, 01 жовтня 2022
Якщо ви бажаєте зареєструватися, будь ласка заповніть форми імені та ім'я користувача.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://rubikon.in.ua/

ukbeenkalvplru

Політика

Президент
Президент
Повідомлень: 23
Бізнес
Бізнес
Повідомлень: 3
Виборча система
Виборча система
Повідомлень: 15
Гілки Влади
Гілки Влади
Повідомлень: 11
Конституция
Конституция
Повідомлень: 4
Реформи
Реформи
Повідомлень: 9
Спілка виборців
Спілка виборців
Повідомлень: 7

Категорії цікавого

Наші проекти
Наші проекти
Повідомлень: 2
Літопис України
Літопис України
Повідомлень: 21
Спадщина
Спадщина
Повідомлень: 3
Досвід
Досвід
Повідомлень: 3
Душа
Душа
Повідомлень: 14
Театри
Театри
Повідомлень: 1
Галереї
Галереї
Повідомлень: 1
Виставки
Виставки
Повідомлень: 5
Середовище
Середовище
Повідомлень: 2
Відпочинок
Відпочинок
Повідомлень: 6
Готелі
Готелі
Повідомлень: 1
Ресторани
Ресторани
Повідомлень: 1
Розважальні центри
Розважальні центри
Повідомлень: 1
Досягнення
Досягнення
Повідомлень: 2
Мій дім
Мій дім
Повідомлень: 1
Сполучені Штати 47.8%Сполучені Штати
Україна 43.3%Україна
Польща 2%Польща
Чехія 1.2%Чехія
Німеччина 1%Німеччина
Англія 1%Англія
Росія 0.5%Росія
Греція 0.5%Греція
Туреччина 0.5%Туреччина
Бельгія 0.5%Бельгія

Вчора: 12
Цього тижня: 56
Минулого тижня: 163
Минулого місяця: 416
Всього: 223602

Про Нашу Країну

Цієї країни не існує на карті.
Вона існує тільки у віртуальній реальності, у Вашій уяві або просто на цьому сайті. Ми запрошуємо Вас у наш уявний світ, тут зібране все найкраще - емоції, враження, уподобання. Змініть себе і світ зміниться навколо Вас. Долучайтеся, розповідайте, зробіть світ краще.

 

Адміністрація

Адреса: м. Київ

вул. Лютеранська 3,

Телефон: +38050 386 57 99

Email: info@rubikon.in.ua

Real time web analytics, Heat map tracking
© RUBIKON. All Rights Reserved. Designed By DIGIONK

Пошук