Статті

Вибори

Вибори

Важливо ні як голосують, а хто рахує голоси. Які би ми чудові плани не будували, всі вони розіб’ються об Вибори. Вибори – це камінь спотикання! За законом України про місцеві вибори (розділ IV стаття 19) ми маємо систему виборчих комісій: Центральна виборча комісія, яка є виборчою комісією вищого рівня; територіальні виборчі комісії, дільничні виборчі комісії. Скажіть, навіщо дільничні виборчі комісії, де додатково працюють спостерігачі, пакують результати виборів у конверти, і відправляють в територіальні виборчі комісії для перерахунку голосів де немає спостерігачів?

Події прискорюються, ходять чутки, що скоро Президент оголосить дострокові вибори у Верховну Раду. І депутати на останок хочуть пропихнути проект закону відомий, як закон про «відкриті списки», в якому скасовується мажоритарна система. За цим законом тільки партії можуть приймати участь у виборчому процесі.

Що таке політична партія в Україні? Це підприємство з філіями в областях, яке заробляє на політиці. Якщо за новим законом про відкриті списки скасують мажоритарників (малих підприємців в політиці), то все… або війна, або пакувати валізи. Бо тоді, клан Влади демократичним шляхом не змінити, а надіятися на те, що в них раптово з’являться честь, совість та патріотизм – це утопія. Треба виходити на мітинги, щоб цей закон не пройшов, а не за його підтримку.

Тепер уявимо добрий варіант, що закон про відкриті списки не пройшов. Але фальсифікація на виборах все одно присутня. Як з цим боротися? Розглянемо пропозицію на прикладі президентських виборів, щоб звести фальсифікацію виборів до мінімуму:

  1. Треба задіяти електронну реєстрацію результатів. На сайті ЦВК на кожного голову дільничної комісії відкривається акаунт, де він буде додатково зареєструвати результати голосування в присутності наглядачів.
  2. Дільнична виборча комісія рахує голоси, складає протокол, виявляє переможця на своїй дільниці в присутності спостерігачів.
  3. Голова комісії заходить в свій акаунт на сайті ЦВК і відмічає хто лідер. Наприклад, Тимошенко. Ці данні тут же висвітлюються на сайті ЦВК або виборів. Округ № … Тимошенко–1. Не важливо скільки за неї проголосувало, важливо, що вона лідер. Тому – 1. Результати інших фіксуються тільки в протоколах, у паперовому вигляді.
    А протоколи з опечатаними конвертами для зберігання передаються в ЦВК для контролю даних. Можна через територіальні комісії, які несуть кримінальну відповідальність за цілісність конвертів.
  4. Спостерігачі можуть особисто побачити, що результат голосування на сайті співпадає з дійсністю.
  5. Особистий контроль буде за результатами лідера. Особливо в тих районах де немає спостерігачів. Щодо спостерігачів, то вони теж повинні зареєструватися в ЦВК, в акаунті голови дільничної виборчої комісії, на якій вони працюють.
  6. Всього виборчих комісій по Україні близько 5000. Хто з кандидатів набере більшість, той і виграв вибори.
  7. Впровадити офіційну премію людям, які нададуть відео або документальні підтвердження фальсифікацій на виборах. Розмір премії – 3000грн.
  8. Данні про фальсифікації подаються в поліцію, бо ця структура підпорядковується Президенту і він відповідає за правовий порядок на виборчих дільницях. Ми пам’ятаємо, що ЦВК в проекті нової України формує парламентська “меншість”, яка незалежна від Президента.

Іншими словами ми не рахуємо бюлетені в ЦВК з точністю до людини, тому що саме тут і відбувається фальсифікація. З точністю до людини ми рахуємо на виборчій дільниці де присутні спостерігачі, виявляємо переможця і неважливо з яким відривом. Переможець набирає на кожній дільниці тільки один бал, який контролюють всі присутні на виборчій дільниці. Ми втрачаємо точність підрахунку, але разом з фальсифікацією. Це не велика втрата в порівнянні з великим і системним шулерством.

Варіантів, як уникнути фальсифікації на виборах можна придумати багато, але наші можновладці всі проблеми вирішують через диктатуру.

А ще дивують українці, які в котре довіряють нашим політикам на слово, без перевірки. Що ж ми такі довірливі, скільки ж можна нас дурити?

 

 

 

Обговорити Статтю на цю тему

Законопроект про "відкриті списки"
Пропозиції від Михайла Саакашвілі.

Читайте також:

 

Коментарі

Немає створених коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар.
Вже зареєстровані? Увійти на сайт
Гість
Субота, 01 жовтня 2022
Якщо ви бажаєте зареєструватися, будь ласка заповніть форми імені та ім'я користувача.

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://rubikon.in.ua/

ukbeenkalvplru

Політика

Президент
Президент
Повідомлень: 23
Бізнес
Бізнес
Повідомлень: 3
Виборча система
Виборча система
Повідомлень: 15
Гілки Влади
Гілки Влади
Повідомлень: 11
Конституция
Конституция
Повідомлень: 4
Реформи
Реформи
Повідомлень: 9
Спілка виборців
Спілка виборців
Повідомлень: 7

Категорії цікавого

Наші проекти
Наші проекти
Повідомлень: 2
Літопис України
Літопис України
Повідомлень: 21
Спадщина
Спадщина
Повідомлень: 3
Досвід
Досвід
Повідомлень: 3
Душа
Душа
Повідомлень: 14
Театри
Театри
Повідомлень: 1
Галереї
Галереї
Повідомлень: 1
Виставки
Виставки
Повідомлень: 5
Середовище
Середовище
Повідомлень: 2
Відпочинок
Відпочинок
Повідомлень: 6
Готелі
Готелі
Повідомлень: 1
Ресторани
Ресторани
Повідомлень: 1
Розважальні центри
Розважальні центри
Повідомлень: 1
Досягнення
Досягнення
Повідомлень: 2
Мій дім
Мій дім
Повідомлень: 1
Сполучені Штати 47.8%Сполучені Штати
Україна 43.3%Україна
Польща 2%Польща
Чехія 1.2%Чехія
Німеччина 1%Німеччина
Англія 1%Англія
Росія 0.5%Росія
Греція 0.5%Греція
Туреччина 0.5%Туреччина
Бельгія 0.5%Бельгія

Вчора: 12
Цього тижня: 56
Минулого тижня: 163
Минулого місяця: 416
Всього: 223602

Про Нашу Країну

Цієї країни не існує на карті.
Вона існує тільки у віртуальній реальності, у Вашій уяві або просто на цьому сайті. Ми запрошуємо Вас у наш уявний світ, тут зібране все найкраще - емоції, враження, уподобання. Змініть себе і світ зміниться навколо Вас. Долучайтеся, розповідайте, зробіть світ краще.

 

Адміністрація

Адреса: м. Київ

вул. Лютеранська 3,

Телефон: +38050 386 57 99

Email: info@rubikon.in.ua

Real time web analytics, Heat map tracking
© RUBIKON. All Rights Reserved. Designed By DIGIONK

Пошук