Виборчий Кодекс (проект)
Виборчий кодекс України має бути кодифікованим законодавчим актом, що визначає гарантії права громадян на участь у формуванні складу представницьких органів державної влади України, представницького органу влади Автономної Республіки Крим та представницьких органів і виборних осіб місцевого самоврядування, регулює підготовку та проведення різних типів виборів. А на справді діючий Виборчий кодекс - це узаконений дерибан державних посад серед українських олігархів, в якому роль громадян зведена до нуля. За тридцять років Україна дійшла до краю, коли далі так продовжуватися більше не може.
Ми пропонуємо Вам нашу редакцію цього Документу. За основу був взятий діючий Виборчий кодекс і внесені правки, де громадяни України отримують реальне право на формування складу представницьких органів державної влади. Першим кроком є створення незалежних від президента і народних депутатів виборчих комісій та ЦВК.
Державні посадовці отримують владу від виборців і тільки вони вирішують, як довго чиновники можуть знаходитися на своєму посту. Зняття виборцями з посади чиновника не потребує ніяких погоджень ні з ким, він отримав право на владу шляхом голосування, таким же чином він її втрачає, при чому за невиконання передвиборчих обіцянок у зазначений термін, мандат анулюється автоматично.
Виборчі комісії - це не калькулятор високого рівня, для цього є програмні забезпечення. Але впроваджувати електронний підрахунок голосів не може ЦВК, яка підконтрольна президенту і народним депутатам, як зараз. Тому спочатку створення незалежних виборчих комісій і тільки потім впровадження електронного підрахунку голосів.
Виборчі комісії, які будуть сформовані знизу вгору, будуть здійснювати ретельну перевірку кандидатів на високі державні посади, згідно вимогам нового Виборчого кодексу; слідкувати за виконанням передвиборчих обіцянок відповідно строкам вказаним самим кандидатом; контролювати роботу посадовця відповідно встановленного регламенту; проводити референдуми та соціальні опитування виборців, складати портрет суспільства; по болючим питанням поводити референдуми та впливати на діючі органи влади, тощо.
Нові виборчі комісії працюють виключно в публічній площині, ніколи не приймають рішення, тільки готують всебічну інформацію, а рішення приймають виборці. Роботи у комісій багато, тому працювати вони будуть на постійній основі і під пильним доглядом своїх безпосередніх виборців.
Щоб ознайомитися з вмістом нового Виборчого кодексу, просто завантажте собі відповідні Книги Проекту. Текст чорного кольору - це залишки від діючого Виборчого кодексу, червоний - це внесені правки, таким чином буде легко зрозуміти і відслідкувати зроблену корекцію. Якщо у вас виникнуть питання чи пропозиції надсилайте у чат. Ми будемо відповідати так швидко на скільки дозволить час, але без відповіді не залишимо.