Парламент – це мозок країни

mozok1

У парламент мають потрапляти люди зі стратегічним мисленням, а не маріонетки від політичних партій що фінансуються олігархами. На виборах ми маємо голосувати за проєкти законів та їх авторів, а не за пусті обіцянки та безвідповідальність політиків.
Парламент – подібний до Генерального штабу країни, а у нас там працюють актори, оратори, журналісти, фотографи… Що ми очікуємо від діяльності таких людей? Вони не своєму місці.
Стефанчук пише, що заспамили Верховну Раду законопроектами, вона не здатна «перетравити» такий потік законопроєктів (2900 штук за рік і 4 місяці). Він пропонує усунути цю проблему збільшивши бюрократичні перешкоди! Мало того, що в парламенті присутній законодавчий хаос, спам та ще й уповільнений в часі. Ви розумієте, що це повна зупинка розвитку країни! Це абсурд! Але всі працюють, всі отримують заробітну плату... А що можуть запропонувати українські юристи, які виховані на тезі, що українська конституція найкраща в світі і не намагаються включати мізки, щоб поставити собі запитання: «Якщо вона найкраща, то чому не працює? Чому вважають, що конституція декларативна? Чому ми живемо гірше інших?»
Уявіть, ви прийшли купувати авто найкраще в світі, за нього просять багато грошей, а воно не заводиться. Ваша реакція? Або пропонують найкращій в світі телефон, а він не працює... Що вам хочеться сказати продавцю? А коли вам українські юристи кажуть, що "конституція гарна, але її не виконують", "вона не працює" або "треба починати її виконувати з себе", то всі громадяни чомусь сприймають ці слова нормально. Чому? Хто відповідальний за те, щоб конституція працювала? Хто має виправити її недоліки?

Таку систему треба міняти. Ми, ГО «Спілка виборців», пропонуємо, щоб вимоги до народного депутата - чиновника, який відповідає за дієздатну законодавчу базу і за розвиток країни, були такі:

 ОСВІТА ТА СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ:

1. Технічна або економічна освіта: Обов'язкова наявність вищої освіти в галузі інженерії, економіки, ІТ, природничих наук, або інших технічних спеціальностей.
2. Крос-функціональна підготовка: Кандидати що мають не тільки технічну, але й гуманітарну підготовку (наприклад, додаткова освіта в праві чи політиці), можуть бути особливо цінними.

 ДОСВІД РОБОТИ:

1. Практичний досвід у вирішенні складних проблем: Вимога до кандидатів мати досвід роботи на керівних посадах у проектах, де потрібно було ухвалювати стратегічні рішення, планувати та реалізовувати складні проекти.
2. Досвід у сфері інновацій: Перевага надається кандидатам, які мають досвід у розробці та впровадженні інновацій, наприклад, у технологічних стартапах або R&D.

ТЕСТУВАННЯ НА ЛОГІКУ І АНАЛІТИЧНЕ МИСЛЕННЯ:

1. Логічні та математичні тести: Введення обов’язкових тестів на логічне мислення, аналіз даних, і прийняття рішень на основі математичних моделей.
2. Сценарні аналізи: Задачі, що перевіряють здатність кандидата прогнозувати наслідки різних сценаріїв і приймати рішення в умовах невизначеності.

ЗДАТНІСТЬ ДО СИСТЕМНОГО МИСЛЕННЯ:

1. Вміння працювати зі складними системами: Перевірка здатності розуміти і працювати з великими, багаторівневими системами. Це може бути оцінено через реальні кейси з промисловості, державного управління або IT.

МОРАЛЬНІ ПРИНЦИПИ І ГРОМАДСЬКА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ:

1. Перевірка моральних якостей: Психологічне тестування або співбесіди з фокусом на етичні орієнтири, відповідальність перед суспільством і вміння діяти в інтересах громадськості.

ЗДАТНІСТЬ ДО АДАПТАЦІЇ:

1. Оцінка здатності до швидкого навчання і адаптації: Кандидати повинні мати історію швидкого освоєння нових навичок і здатність до інноваційного мислення.

 ПРОФЕСІЙНІ ДОСЯГНЕННЯ:

1. Наявність підтверджених досягнень у професійній сфері: Наприклад, розробка успішних проектів, інновацій, патентів, публікацій у наукових виданнях, керівництво масштабними програмами.

ДЛЯ БАЛОТУВАННЯ НА ПОСАДУ МАТИ 

законопроект або правки до існуючих законів із зазначенням строків виконання, який стосується таких питань:
1. демократичні перетворення в системі керування країною,
2. програмний законопроект що позитивно впливатиме на економічний розвиток країни,
3. законопроект, який захищатиме права та забезпечуватиме свободи громадянам,
4. створення рівних можливостей для всіх громадян країни;
5. ефективне отримання прибутків від землі, її надр, водних та інших природних ресурсів, які знаходяться в межах території України, природних ресурсів її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони України, та рівний їх розподіл між громадянами країни.

  

Увага!

Якщо Ви вже дочитали до цього місця, то мабуть ця тема Вас цікавить і Ми Вас наполегливо запрошуємо висловитися з приводу Теми цієї статті, або в кінці статті у Коментарі, або відправте листа на нашу поштову скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. будемо вам дуже вдячні.
 

На вашу думку, хто з діючих політиків або в минулому відповідає таким вимогам?

Коментарі відсутні

Пов'язані матеріали

Думки політиків та виборців.

Думки політиків та виборців.

Кожен голос має бути врахованим

Кожен голос має бути врахованим

Економічні поради реформаторам.

Економічні поради реформаторам.

Image